עיצוב גבות

לגבות שלנו יש את היכולת לשנות לחלוטין את המראה הכללי של פנינו, צורת הגבות יכולה להקנות לנו מראה עצוב וזועף או מראה רענן וצעיר. הגבות יכולות להבליט את העיניים ולהאיר את הפנים שלנו או לחלופין ליצור מראה מבוגר ולא מחמיא. הכל תלוי כיצד הן מעוצבות.

עיצוב גבות היא בעצם מריטה של שערות הגבה על מנת ליצור צורת גבות מחמיאה לתווי הפנים ולעיניים שלנו. כמעט כל אישה בעולם המערבי מורטת או מרטה את גבותיה באופן עצמאי מתישהו במהלך חייה. ברוב הפעמים עיקר המריטה מתבצעת באזור שבין הגבות על מנת למנוע מראה של גבה אחת מחוברת, ובאזור מעל העפעף העליון על מנת להקנות מראה נקי יותר לעיניים.

חלק מהנשים בוחרות לבצע את עיצוב הגבות בעצמן בעוד אחרות פונות למעצבת גבות מקצועית. ברוב המקרים נשים שמעצבות לעצמן את הגבות יעשו זאת באותה הדרך ובאותה הצורה במשך שנים ארוכות, הן בוחרות בצורה ספציפית שהן חושבות שהיא מחמיאה או שהן מתבססות על הצורה הטבעית של הגבה, בכל מקרה הן נתקעות על אותו הסגנון ללא קשר למבנה הפנים והעיניים או לאופנה החולפת פשוט כי ככה הן התרגלו לעשות. 

מעצבות גבות מקצועיות יודעות להתאים את צורת הגבות למבנה העיניים ולטרנדים העדכניים. יחד עם זאת חשוב מאוד לא להיסחף אחר טרנדים בלבד, אלא להקפיד על התאמה של צורת הגבות אל כל לקוחה באופן אישי.

YouTube video

כמה עולה עיצוב גבות

עלות עיצוב גבות נעה בין 50- 120 ש״ח, בהתאם לאזור בארץ ולניסיון והמקצועיות של מעצבי הגבות. כאשר באזור המרכז המחירים יהיו בטווח הגבוה יותר. 

ברוב המקרים אין הבדלי מחירים בין שיטות המריטה, כל מעצבת גבות עובדת בשיטת המריטה המועדפת עליה, חלק ממעצבי הגבות מאפשרים ללקוחה לבחור את שיטת המריטה המועדפת עליה.

שיטות של מריטת גבות

ניתן לחלק את שיטות המריטה הקיימות ל- 3 סוגים: פינצטה, שעווה, חוט. כאשר כל מעצבת גבות בוחרת באיזה שיטה היא מעדיפה להשתמש.

חשוב לדעת כי מריטת שערות הגבה לא מעודדת צמיחה חדשה כפי שקורה באזורים שונים בגוף. שערה שנמרטה עלולה לא לצמוח חזרה, לכן חשוב מאוד לבצע את המריטה בצורה מתוכננת מראש.

לכל שיטת מריטה קיימים יתרונות וחסרונות ובחלקן לא מומלץ להשתמש במקרים מסוימים.

מריטת גבות בפינצטה

הפינצטה היא אחד הכלים המוכרים ביותר בעולם למריטת שערות הגבה, יחד עם זאת ברוב המקרים הפינצטה אינה משמשת באופן בלעדי את מעצבות הגבות המקצועיות. הסיבה לכך שהפינצטה מבצעת מריטה של שערות בודדות, דבר הלוקח יחסית זמן רב יותר לביצוע המריטה כולה, בנוסף לכך נשים הרגישות לכאב באזור הגבות יתקשו לסבול את תחושת המריטה הבלתי פוסקת. 

ברוב המקרים הפינצטה תשמש את מעצבות הגבות למריטה של שערות סוררות שאינן נמרטו או שערות שנשברו בתהליך המריטה שמתבצע על ידי שעווה או על ידי חוט.

לעומת זאת נשים המבצעות מריטה באופן עצמאי מומלץ להשתמש בפינצטה בלבד. שימו לב כי שימוש בחוט או בשעווה דורשים מיומנות גבוהה. ביצוע לא נכון יכול לגרום נזק ופציעה לעור בנוסף לעיוות צורת הגבות.

מריטת גבות בחוט

מריטת גבות בחוט זוהי טכניקה עתיקה שהתגלתה לראשונה באסיה. תחילה מעצבת הגבות מחטאת את העור ולאחר מכן מתכננת את העובי והצורה הרצויה של הגבות על ידי סימון גבולות הגבה.

המריטה מתבצעת בעזרת חוט כותנה עבה ואיכותי המצופה בשכבת שעווה אנטי בקטריאלית. החוט נקשר ללולאה ונוצר סוג של לאסו שתופס מספר שערות בו זמנית ותולש אותן מהשורש. 

יתרונות: 

 • מריטה בחוט מתאימה לבעלות עור רגיש הסובלות מפצעונים לאחר שעווה
 • שיטה המתאימה לנשים שאלרגיות לחומרי השעווה. 
 • מריטת שערות בחוט היא מדויקת יותר משעווה
 • אין חשש מנפיחות או כוויות

חסרונות: 

 • מאחר ויש למתוח את עור העפעפיים על מנת למנוע תפיסה של העור בחוט ופציעה שלו ואין באפשרותה של מעצבת הגבות לבצע את המתיחה ולמרוט בו זמנית, על הלקוחה לתרום את חלקה ולמתוח את העור במקום מעצבת הגבות. 
 • מריטה בחוט היא שיטת מריטה ארוכה ומעט כואבת יותר משעווה.
 • עלול לגרום לצמיחה הפוכה של שערות

מריטת גבות בשעווה

מעצבת הגבות מחטאת את אזור הגבות ומורחת שכבה דקה של שעווה חמימה על השערות שיוסרו, לאחר מכן רצועת נייר מיוחדת לשעווה מודבקת ישירות על האזור ונמשכת במהירות, בזמן המשיכה היא מושכת את השערות יחד איתה כאשר הן נתלשות מהשורש.

יתרונות:

 • מריטה בשעווה היא מיידית והיא מספקת תוצאות טובות
 •  השיטה מתאימה במיוחד ללקוחות שעבורם מריטה בחוט או בפינצטה אינם נסבלים.
 • במריטה קבועה באמצעות שעווה השערות צומחות רכות ועדינות יותר. 
 • שעווה ידועה כשיטת המריטה הכי פחות כואבת.
 • תוצאה חלק יותר מאחר והשעווה מסירה תאי עור מתים במהלך המריטה

חסרונות: 

 • מעצבת הגבות שמשתמשת בשעווה חייבת להיות מאוד מנוסה ומדויקת, מאחר ומריטה בשעווה פחות מדויקת משיטות המריטה האחרות.
 • לאחר שעווה עלול להופיע גירוי בעור ופצעונים אדומים קטנים המופיעים בעיקר אצל נשים בעלות עור רגיש במיוחד. 
 • במקרים נדירים תיתכן גם נפיחות או תגובה אלרגית לחומרי השעווה.
 • בזמן המריטה יש משיכה חזקה של העור, לכן מריטה בשעווה אינה מתאימה לבעלי עור רגיש או עור יבש במיוחד. 
 • נשים הנוטלות תרופות כמו רואקוטן או נשים הסובלות מעור יבש וסדוק אינן יכולות לעשות שעווה מחשש לפציעה של העור. 
 • עלולה לפגוע בזקיקי השערה ובצמיחה לאורך זמן

מה צריך לעשות לאחר עיצוב גבות?

בין אם עיצבתן את הגבות שלכן על ידי שעווה או מריטה בחוט, בסיום הטיפול קיימת אדמומיות ועור מגורה. כאשר לכל אחת ברמה שונה בהתאם לסוג העור שלה ולעובי השערה. על מנת לתת לעור להחלים מהטראומה שעבר מומלץ להקפיד על כמה כללים:

 • מומלץ מאוד לא למרוח טיפוח על האזור למשך 24 שעות. במקום זאת מירחו תכשירי הרגעה טבעיים שיעזרו לעור לחזור למצבו הטבעי במהרה.
 • הימנעו מחשיפה ישירה לשמש מאחר וזה יכול להגביר את הרגישות באזור ואף ליצור כתמים ופיגמנטציה באזור.
 • הקפידו על האזור נקי על מנת למנוע זיהומים במקרה של פציעה של העור
 • הימנעו משימוש באיפור למשך 24 שעות, מכיוון שזה עלול לזהם ולגרות את האזור
 • במקרה של עור אדום ומגורה ניתן לבצע קומפרסים קרים על האזור או למרוח ג'ל אלוורה להרגעת העור.

כמה זמן מחזיק עיצוב גבות

YouTube video

בכל השיטות במידה והמריטה מבוצעת בצורה טובה והשערות נמרטות מהשורש התוצאה תחזיק בממוצע בין 4 ל-6 שבועות, תלוי בצמיחת השיער של המטופלת.

מה לא לעשות לפני עיצוב גבות?

מומלץ מאוד לא לקבוע את התור לעיצוב הגבות בזמן המחזור החודשי. השינויים ההורמונליים גורמים לעור להיות רגיש יותר. לכן ייתכן מאוד והחוויה של עיצוב הגבות תהיה הרבה יותר כואבת מאשר בתקופת זמן אחרת. בנוסף נשים רבות בתקופת המחזור מעידות כי העור יבש ושברירי יותר בתקופה זאת, כדאי להימנע מהסיכון לפציעה מיותרת של העור ולדחות את התור למועד מאוחר יותר.

חשוב מאוד לא להשתמש לפני הטיפול במוצרים המכילים חומצות הגורמות להתחדשות של העור. תכשירים המכילים חומצות אלפא הידרוקסיות מעודדים חידוש של העור וגורמים לעור יבש ושברירי יותר, דבר שיכול להסתיים בפציעה וצילוק של העור.

עיצוב גבות לגברים

למרות שבשנים האחרונות עלתה המודעות לטיפוח ולסידור הגבות בקרב גברים רבים, עדיין אחוז גדול מלקוחותיהם של מעצבי הגבות מורכב מנשים. גברים רבים בוחרים לא להשתמש בשירותים של מעצבי גבות מקצועיים מחשש ליצירת צורת גבות מעוצבת מדיי, כזאת שתסגיר את העובדה כי עבודה כלשהי נעשתה על הגבות שלהם, הם מסתפקים במריטה עצמאית של השערות הצומחות בין הגבות שיוצרות מראה של גבות מחוברות, אחרים שמעט יותר נועזים מורטים גם כמה שערות מסביב על מנת לדלל את הגבות שיצאו משליטה.

גברים שהבינו כי טיפוח הוא כבר מזמן לא לנשים בלבד, נעזרים במעצבי גבות מקצועיים. חשוב להדגיש כי בעוד ששיטות המריטה זהות לנשים ולגברים, אופן וצורת המריטה שונים לחלוטין. מעצבי גבות מקצועיים ידעו ליצור מראה גבות גברי שאינו מעוצב מדיי, לרוב המריטה תתבטא בהסרה של עודפי שיער או דילול עובי הגבה. כך שהתוצאה תהיה טבעית לחלוטין אך מחמיאה ומסודרת יותר.

ריטה פסחוב

כותבת המאמר: ריטה פסחוב

כאמא ל- 2 וכמנהלת עסק עצמאי, שגרת הבוקר שלי עמוסה ולא משאירה לי דקה אחת מיותרת. למזלי גיליתי את עולם האיפור הקבוע שהפך לפתרון המושלם בשבילי. באתר הזה אני אחלוק איתך את כל מה שלמדתי עם השנים על כל מה שקשור בנושא. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולים שיכולים לעניין אותך