הדבקת ריסים

הדבקת ריסים הוא תהליך בו מדביקים מניפות מוכנות של ריסים מלאכותיים על קו הריסים העליון ללא מגע בעור, שיטת ההדבקה כיום הינה חדשנית ובטוחה מאי פעם. ההדבקה נעשית תוך שימוש בכמות מינימלית של דבק, כך שהתוצאה המתקבלת היא עדינה ואינה גושית. יתרון משמעותי נוסף הוא הפחתה של תגובות אלרגיות ורגישויות שונות לחומרי הדבק מאחר וכמות וסוג הדבק בהם משתמשים הם פיתוחים חדישים ובטיחותיים יותר מעבר.

אחד השינויים המשמעותיים שהתחוללו בתחום הדבקת הריסים בשנים האחרונות הוא המעבר לריסי משי שהחליפו את ריסי הפלסטיק והסיליקון. ריסי משי הם הריסים האיכותיים ביותר שקיימים בשוק. הם מקנים מראה טבעי ורך לריס. מעצבות הריסים משתמשות בהם לצורך הדבקה ושזירה של ריסים.

כמה עולה הדבקת ריסים?

מחיר הדבקת הריסים נע בטווח שבין 150-250 ש״ח. בהתאם לסגנון הנבחר ולכמות הריסים. המחיר מתייחס לריסי משי איכותיים ולא לריסי פלסטיק וסיליקון הנמכרים במחירים זולים יותר.

תהליך הדבקת הריסים

YouTube video

הדבקת הריסים מתבצעת קודם כל בשיחה ותיאום ציפיות של מעצבת הריסים אל מול הלקוחה. מעצבת הריסים צריכה להבין מהם הרצונות של המטופלת ויחד עם זאת לבחון את צורת העין ולבצע את ההתאמה הנכונה של סגנון ההדבקה לצורת העין.

סגנונות ההדבקה השונים מאפשרים ליצור מראה עיניים שונה ומחמיא יותר עבור הלקוחה. יד מקצועית ומנוסה תדע ליצור שכבות ריסים באורכים ונפחים שונים אשר יהפכו זוג עיניים נפולות או משעממות לעיניים יפיפיות ומושכות במיוחד.

תהליך ההדבקה מתבצע בשכיבה על הגב ובעיניים עצומות, מדי פעם מעצבת הריסים תבקש לפקוח עיניים על מנת לוודא כי המטופלת מרוצה מהמראה המתקבל ובכדי לבחון כיצד להמשיך את ההדבקה. בסיום ההדבקה ניתן תדריך כיצד לתחזק את הריסים המלאכותיים.

ההדבקה נשמרת כ-3 שבועות במהלכן כמעט ולא רואים נפילה של ריסים, מאחר והריסים הטבעיים שסיימו את מחזור הצמיחה שלהם ועתידים לנשור באופן טבעי, נשארים דבוקים יחד עם שאר הריסים אל קו הריסים העליון. במקרה של תחזוקת ריסים לקויה, יתכן מצב של היחלשות הדבק ונפילה של הריסים המלאכותיים ללא פגיעה בריסים הטבעיות שלנו. 

לאחר כ 3 שבועות, הדבק נחלש באופן טבעי ומתחילה התרופפות ונשירה של תוספות הריסים. במידה ובחרתן להמשיך בתוספות יש לבצע הדבקה מחדש. במידה ואינכן מעוניינות בהדבקה נוספת, תוכלו לבצע הסרה של הריסים ושל שאריות הדבק בעצמכן.

תמונות של הדבקת ריסים

הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty
הדבקת ריסים
צילום: shir_shira_beauty

סגנונות הדבקת ריסים

קיימים מספר סגנונות בהם מתבצעת הדבקת ריסים, אומנם הסגנונות דומים לסגנונות הנהוגים בהלחמת ריסים, אך למרות זאת הם שונים לגמריי. הסיבה העיקרית להבדל היא שיטת עבודה שונה לחלוטין. 

הדבקת ריסים מתבצעת על קו הריסים העליון ללא הפרדה של ריסים, לכן אין שום חשיבות למשקלם של הריסים המודבקים על הריסים הטבעיים שלנו. מסיבה זו, הדבקת ריסים מאפשרת לבנות נפחים משמעותיים במיוחד מבלי לגרום לתלישה ופגיעה בריסים הטבעיים שלנו.

 • מראה קלאסי: סגנון הדבקה עדין עם נפח קטן, מתאים למי שרוצה מראה טבעי ועדין.
 • מראה בובתי: סגנון הדבקה צפוף ועגול יותר, מתאים לכל סוגי העיניים, אך פחות מומלץ לעיניים קטנות במיוחד, מאחר ויווצר מראה לא פרופורציונלי של ריסים עגולים וארוכים לעומת העין הקטנה.
 • מראה חתולי: יצירת עין חתולית, אין הגבלה לסוג העיניים, אך יש חשיבות לבחירה נכונה של אורך הריסים.
 • מראה תלת מימד: שימוש בריסים באורכים ובעוביים שונים. הדבקה של ריסים על חצי עין והדבקה של ריסים ארוכים לעומת הבסיס. השיטה יוצרת מראה ייחודי של השחרה בקו הריסים העליון

עיקול הריסים נבחר בהתאם למבנה העין ולאופן צמיחת הריסים. ישנם ריסים שצומחים כלפי מטה, ריסים ישרים וריסים מעוגלים מטבעם. לדוגמא לריסים שצומחים כלפי מטה יתאימו ריסים מלאכותיים בעיקול של DD שהוא נחשב לעיקול גבוהה.

שיטת העבודה בהדבקת ריסים אינה מתבססת רק על עיקול הריס ומספר הריסים במניפה, (ככל שיש יותר ריסים במניפה, הנפח המתקבל גדול יותר) אלא היא מבוססת על בניית שכבות ומשחק באורכים שונים לצורך יצירת מראה מחמיא וסימטרי.

כיצד לשמור על ריסים מלאכותיים?

 •  לאחר הדבקת הריסים הימנעו מהרטבה של אזור העיניים למשך 3 ימים. במידה והאזור נרטב יש להימנע מלגעת בריסים עד שיתייבשו באופן טבעי. 
 • אין למרוח מסקרה על הריסים, מאחר והסרת המסקרה דורשת שפשוף והתעסקות באזור הריסים וזה יכול לגרום לתלישה של הריסים.
 • מומלץ להימנע ממריחה של איילנר מחשש לשפשוף של אזור הריסים. במידה והחלטתן להשתמש באיילניר, הימנעו משימוש באיילינר עמיד במים, ההסרה שלו קשה יותר ודורשת שימוש במסיר איפור על בסיס שמן אשר פוגע בדבק.
 • הימנעו ממוצרי טיפוח מבוססי שמן, כמו מסיר איפור, קרם פנים, איפור על בסיס שמן וכו׳.
 • השתדלו לא לגעת ולהתעסק בריסים לא לצורך.

למה כדאי לעשות הדבקת ריסים?

להדבקת ריסים כמה יתרונות עיקריים. ראשית, תהליך ההדבקה הוא יחסית קצר ואורך כ- 45 דקות בלבד. הדבקת ריסים הוא פתרון אידיאלי עבור נשים הקצרות בזמן או מתקשות לשכב על גבן למשך זמן רב (כמו נשים בהריון מתקדם). 

יתרון נוסף הוא העובדה כי הדבק בו משתמשים בהדבקת ריסים הוא דבק פושר ללא אדים, כך שהסיכון לתגובה אלרגית או רגישות כלשהי נמוך במיוחד. תהליך ההדבקה מתבצע תוך כדי בדיקה ותיקון בזמן ההדבקה. מאחר ואין אדי דבק המסוכנים לעין, המטופלת יכולה לפקוח את עיניה בזמן הטיפול ולראות האם התוצאה המתקבלת היא לשביעות רצונה. מעצבת הריסים יכולה לבצע שינויים והתאמות בזמן ההדבקה על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור המטופלת.

יש שיגידו כי התוצאה המתקבלת בהדבקת ריסים היא הטובה ביותר מאחר ובשיטה זו ניתן לראות את התהליך על עיניים פקוחות, להסיר את הריסים ולבצע תיקונים במידת הצורך. בשזירת ריסים לעומת זאת, חל איסור מוחלט לפקוח את העיניים מחשש לחדירת אדי דבק לתוך העיניים.

 לאחר שזירה של הריסים המלאכותיים על הריסים הטבעיים לא ניתן להסיר אותם, לכן מעצבת הריסים חייבת להיות מקצועית ומנוסה מאוד כדי להגיע לתוצאה המושלמת ללא האפשרות להציץ על המראה המתקבל כשהעיניים פקוחות.

כיצד להסיר ריסים מודבקות?

טבלו רפידות צמר גפן בשמן ועסו בעדינות את אזור הריסים, באופן כללי ניתן להשתמש בכל סוג שמן לצורך הסרת הריסים ושאריות הדבק, אך מומלץ מאוד לבחור בשמנים איכותיים ובריאים לעור הפנים והעיניים שלנו. העדיפו שמן זית, שמן קיק, שמן קוקוס או שמן תינוקות.

עסו בעדינות בתנועות מעגליות את אזור קו הריסים. ברוב הפעמים פעולה זו תמיס את הדבק ותאפשר הסרה של הריסים המודבקים בקלות.

שימו לב! אין למשוך או לתלוש את הריסים המודבקות, מטרת עיסוי השמן היא לרכך את הדבק ולגרום להסרה קלה וחלקה של הריסים ללא שום מאמץ.

במידה והריסים אינם נשלפים בקלות, חיזרו על פעולת העיסוי בשמן פעם נוספת ולאחר מכן שטפו את הריסים בצורת חפיפה עם סבון ומים פושרים.

האם הדבקת ריסים פוגעת בריסים הטבעיים?

הדבקת ריסים אינה פוגעת בריסים הטבעיים כל עוד הסרת הריסים מתבצעת בצורה נכונה. פעמים רבות מופעל מאמץ רב מדי שלא לצורך כדי להסיר את הריסים המלאכותיים, דבר הגורם לתלישה של הריסים המודבקים יחד עם הריסים הטבעיים. תלישה אגרסיבית של ריסים עלולה לפגוע בצמיחת הריסים שלנו, חשוב מאוד להסיר את הריסים המלאכותיים בעזרת עיסוי בשמן עד להתנתקות של הריסים.

יש הטוענים כי הדבקת ריסים אף עוזרת לשיקום של הריסים הטבעיים.

מאחר והדבקת ריסים מתבצעת ללא הפרדה של ריסים, אין כל חשיבות למשקל הריסים המלאכותיים על הריסים שלנו, לכן הסיכון בפגיעה ותלישה של הריסים הטבעיים בגלל עודף משקל הוא נמוך ביותר. 

הריסים המלאכותיים מודבקים על קו הריסים העליון ומאפשרים צמיחה נוחה לריסים הטבעיים שלנו מבלי כל הפרעה. נשים הסובלות מריסים פגומים כתוצאה משזירות לא מוצלחות אינן חייבות לוותר על מראה ריסים מלא ומרשים. ניתן לבצע הדבקת ריסים המעניקה את אותו האפקט ומאפשרת שיקום של הריסים הטבעיים. בנוסף לכך, אופן הסרת הריסים ידידותי מאוד, ההסרה מתבצעת בעזרת שמן ללא התעסקות בריסים הטבעיים ומונעת שבירה ותלישה מיותרת של ריסים.

ריסים חד פעמיים לאירוע

כשמדובר באירוע חד פעמי ואתן רוצות לשדרג את המראה שלכן, אין כמו ריסים שיעניקו מראה דרמטי ומודגש יותר לעיניים.

אופן ההדבקה והריסים שמשמשים מאפרות ונשים לאירועים חד פעמיים הם שונים מתהליך הדבקת ריסים. כאשר מדברים על ריסים חד פעמיים, לרוב יהיה מדובר בריסים מגנטיות או בריסים חד פעמיים מודבקים. 

לכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו, אך בסופו של דבר שני הסוגים אינם קבועים ודורשים הרכבה או הדבקה בכל פעם מחדש.

ריסים מגנטיים

מדובר בשני פסים של ריסים עליהן יש 2 נקודות של מגנט. הריסים מתלבשים בצורה כזאת שאחד נמצא מעל והשני מתחת לקו הריסים הטבעיים, ברגע שהם נוגעים אחד בשני הם מתמגנטים ונצמדים כאשר הריסים הטבעיים נמצאים באמצע.

 יתרונות:

 • נשים ללא שום ניסיון בהדבקת ריסים יכולות להרכיב אותם בעצמן במהירות וללא חשש.
 • הריסים המגנטיים ניתנים לשימוש חוזר ובכך הופכים להיות מאוד חסכוניים. 
 • אין שום צורך במריחה של דבק או חומר זר אחר שעלול ליצור רגישויות ותגובות אלרגיות
 • יציב ומחזיק לאורך זמן

חסרונות:

 • המגנטים מכבידים על הריסים ויוצרים תחושת כובד משמעותית יותר מריסים חד פעמיים, דבר שיכול להיות ממש לא נוח למי שלא רגילה לתוספות ריסים. 
 • לא ניתן להזיז ולעצב את מיקומם של הריסים בעזרת פינצטה מאחר והם יתמגנטו אליה, עיצוב הריסים נעשה בעזרת הידיים.

ריסים חד פעמיים

ריסים מלאכותיות במחירים אטרקטיביים ובמגוון רחב של אורכים וצורות לבחירה ליצירת סגנונות שונים. ההדבקה נעשית על ידי דבק עדין המחזיק מספר שעות ואינו מכיל לטקס, הריסים והדבק יורדים בשטיפה של מים פושרים. 

יתרונות:

 • מגוון רחב מאוד של סגנונות לבחירה
 • משקל קל על העין
 • עיצוב והדבקה בעזרת פינצטה שמקלה על תהליך העיצוב. 

חסרונות:

 • קיים סיכוי קטן לתגובה אלרגית או רגישות לאחד מחומרי הדבק
 • חשש מיצירת מגע בין הדבק לעין
 • קושי בהדבקה עצמית לנשים חסרות ניסיון בהדבקה 
 • זמן הדבקה ממושך.

מה הסיכונים בהדבקת ריסים?

הסיכון הקיים בהדבקת ריסים הוא תגובה אלרגית לחומרי הדבק, תגובה אלרגית לרוב תתבטא באדמומיות, נפיחות וגרד בעפעפיים. התגובה יכולה להופיע מספר דקות או מספר שעות מסיום הטיפול. 

הסיכוי לפתח תגובה אלרגית להדבקת ריסים הוא נמוך במיוחד, זאת מכיוון שהדבק בו משתמשים בהדבקה הוא ללא אדים המתפשטים אל מערכת הנשימה ואל עורנו. 

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי כל הדבקים מכילים לטקס, לכן במידה וידועה רגישות ללטקס יש להימנע מהדבקת ריסים לחלוטין ומומלץ לפנות לפתרונות החד פעמיים כמו ריסים מגנטיים.

לסיכום, סוג הדבק ושיטת העבודה בהם משתמשים בתהליך, הופכות את הדבקת הריסים לאחד מהטיפולים הבטיחותיים ביותר בתחום הריסים. 

ריטה פסחוב

כותבת המאמר: ריטה פסחוב

כאמא ל- 2 וכמנהלת עסק עצמאי, שגרת הבוקר שלי עמוסה ולא משאירה לי דקה אחת מיותרת. למזלי גיליתי את עולם האיפור הקבוע שהפך לפתרון המושלם בשבילי. באתר הזה אני אחלוק איתך את כל מה שלמדתי עם השנים על כל מה שקשור בנושא. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולים שיכולים לעניין אותך