הרמת ריסים

טיפול הרמת ריסים הוא טיפול המבוסס על הריסים הטבעיים שלנו. הרמת הריסים מתבצעת ללא שימוש בתוספות של ריסים מלאכותיים, מטרתו העיקרית של הטיפול הוא ליצור הרמה ועיקול של הריסים. ברוב המקרים מתבצעת גם צביעה של הריסים לצורך יצירת מראה מודגש יותר, הצביעה נשמרת כשבועיים עד שלושה ולאחר מכן הריס חוזר לצבעו הטבעי.

  לשיחת ייעוץ השאירי פרטים:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כמה עולה הרמת ריסים

  עלות הרמת ריסים נעה בטווח שבין 150-450 ש״ח. המחיר משתנה בהתאם לאזור בארץ, כאשר בדרום ובצפון הארץ המחירים ינועו בטווח הנמוך יותר לעומת מרכז הארץ שם המחירים גבוהים יותר. כמו כן, מספר השלבים המתבצעים בטיפול עלולים להשפיע על עלות הטיפול, מאחר וככל שמתקיימים יותר שלבים בתהליך כך נדרש זמן עבודה רב יותר.

  כיצד מתבצעת הרמת ריסים

  YouTube video

  טיפול הרמת ריסים אורך כ-45 דקות לשעה וחצי. בהן המטופלת שוכבת על גבה בעיניים עצומות. לרוב הטיפול נעשה בשלושה שלבים עיקריים בהם מתבצעים קיבוע, סלסול והרמה של הריסים הטבעיים, כאשר כל שלב אורך כ 15 דקות.

  בשלב הראשון מודבק פד סיליקון מעל העפעף העליון והדבקה של הריסים התחתונות על מנת להפריד את בין הריסים. בעזרת מריחה של דבק ייעודי הריסים מוברשות ומורמות כלפי מעלה, ניתן לחוש במתיחה ואי נוחות קלה. בשלב זה מתבצעת מריחה של החומר המקבע את צורת הריס אל תוך תבנית ייעודית ונוצר אפקט ההרמה והעיקול של הריס. 

  בשלב השני מתבצעת מריחת חומר היוצר אפקט ריכוך, בדומה למרכך שיער החומר מרכך את הריסים שעברו קיבוע והרמה ומחזיר אותם לרכות הטבעית שלהם.

  בשלב השלישי מתבצעת מריחה של ג'ל קרטין לצורך הזנת הריסים בויטמינים וצביעת הריסים בגוון שחור לצורך יצירת מראה מודגש יותר.

  הרמת ריסים יכולה להתבצע גם בשני שלבים או לחלופין בחמישה שלבים. תלוי בסוג המוצרים ובהעדפה האישית של מעצבת הריסים. מעצבת ריסים יכולה לבחור במוצרים המסוגלים לבצע מספר פעולות במקביל ובכך לקצר את מספר השלבים או לחלופין לבחור במוצר ייעודי עבור כל שלב בנפרד, דבר המשפיע ישירות על זמני הטיפול ולעיתים אף על התוצאות המתקבלות.

  כמה זמן מחזיקה הרמת ריסים

  טיפול הרמת ריסים ניתן לדמות להחלקה במספרה, בדיוק כפי שהחלקת שיער נשמרת באזורי השיער בהם היא בוצעה, אך אינה משפיעה על צמיחת השיער החדשה מהקרקפת, שם השיער צומח במצבו הטבעי. כך גם טיפול הרמת ריסים מושפע מהצמיחה הטבעית של הריסים שלנו.

  לרוב, טיפול הרמת ריסים מחזיק בין חודש לחודש וחצי, תלוי בשלב הצמיחה בהם נמצאים הריסים. לאחר מכן הצמיחה הטבעית של הריסים מחזירה אותם למצבם הקודם ויש לבצע הרמת ריסים מחדש.

  כיצד לתחזק הרמת ריסים

  • בסיום הטיפול יש להימנע מהרטבה של אזור העיניים למשך 48 שעות
  • יש להימנע מחשיפה לחום (שיזוף, סאונה, מקלחות חמות) במשך 72 שעות לפחות. 
  • מומלץ מאוד להימנע ממריחה של קרמים ותכשירי טיפוח ישירות על אזור הריסים, מאחר והחומרים עלולים לפגוע בתוצאה. 
  • להימנע משימוש במוצרים על בסיס שמן על אזור העיניים
  • מומלץ להשתמש במסקרה טיפולית על בסיס שמן קיק

  לסיכום, ככל שתפחיתו בשימוש בתכשירים ומוצרים שונים על אזור העיניים, כך התוצאות תשמרנה לאורך זמן רב יותר.

  טיפול הרמת ריסים הוא שונה מטיפולים אחרים, מאחר ואת הרמת הריסים לא ניתן לבטל ולהחזיר למצב הקודם. יש להמתין עד להשלמת מחזור הצמיחה של הריסים ולצמיחה מחודשת של הריסים במצבן הטבעי.

  למה כדאי לעשות הרמת ריסים

  YouTube video

  היתרון הגדול בטיפול הרמת ריסים הוא שאין שימוש בריסים מלאכותיים כלל, כלומר אין הוספה של גוף זר ומשקל נוסף על העיניים. הטיפול מתאים מאוד לנשים שמתקשות להתרגל למשקלם של הריסים המלאכותיים אך עדיין רוצות לשפר את מראה הריסים שלהן.

  נשים בעלות ריסים מלאים באופן טבעי שרוצות להדגיש את הריסים יכולות לבצע הרמת ריסים וליהנות ממראה ריסים מלא ומעוגל. כמו כן הרמת ריסים יכולה להיות פתרון מושלם עבור נשים שמקדישות זמן רב באיפור העיניים, הטיפול יחליף את מעגל הריסים ואת החיפושים אחר המסקרה המושלמת.

  בנוסף לכך, ריסים שצומחים כלפי מטה יכולים להיות מטרד של ממש, בעיקר עם מדובר בריסים ארוכים, נשים הסובלות מצמיחה של ריסים כלפי מטה יכולות להרים את הריסים ולעגל אותן כלפי מעלה בעזרת טיפול הרמת ריסים ובכך לשפר את איכות חייהן.

  חשוב להבין שאין מדובר בצמיחת ריסים הפוכה אשר גורמת לדלקות עיניים חוזרות, לטיפול בצמיחת ריסים הפוכה יש להיוועץ ברופא עיניים בלבד. 

  מאחר והחומרים המשמשים את מעצבת הריסים לצורך הטיפול מכילים חומרים איכותיים המזינים את הריס ואת העפעפיים, פעמים רבות הטיפול יכול אף להועיל לשיקום של ריסים פגומות או צמיחה איטית במיוחד. זקיק השערה המגורה כתוצאה מהטיפול מעודד צמיחה מהירה יותר של הריסים והחומרים העוטפים את הריסים בטיפול מוסיפים נפח נוסף והגנה שיוצרת ריסים בריאות וחזקות יותר.

  מסקרה או הרמת ריסים?

  בעוד שמסקרה נחשבת לפריט איפור הכרחי לכל אישה, היא גם המוצר שעובר הכי הרבה שינויים ופיתוחים בקרב חברות הקוסמטיקה, המלחמה המתמדת על המברשת ועל הפורמולה המושלמת שתדע להאריך, להפריד, לעבות ולייצר לנו ריסים מושלמות.

  רוב הנשים יעידו כי לאחר חיפושים ארוכים הן מצאו את המסקרה המושלמת עבורן, אך יחד עם זאת בחדרי חדרים הן תמיד מחפשות אחר פתרון טוב ויעיל יותר.

  למרות שכל מותגי הקוסמטיקה מבטיחים לנו ריסים דרמטיות ללא שום מאמץ, האמת היא שיש מאמץ לא קטן במריחה של שכבות מסקרה בכל בוקר והסרה שלה בשעות הערב. הפרוצדורה כרוכה בגלונים של מסירי איפור ופדים של צמר גפן, שפשופים, מריחות, גושים וגירויים של העין בעקבות התפוררות החומר הישר אל תוך העיניים. בסופו של דבר ההתעסקות היומיומית במריחה והסרה של איפור עלולה לגרום לתלישה ושבירה של הריסים הטבעיים ובפגיעה משמעותית בזקיק השערה. 

  הרמת ריסים היא פתרון מושלם לנשים שמאסו בשגרת הבוקר המתישה, התארגנות הבוקר יכולה להפוך לפשוטה ומהירה מתמיד כאשר העיניים שלנו כבר מוכנות ליציאה. 

  יתרון נוסף בהרמת ריסים הוא כי במהלך הטיפול מתבצעת צביעה של הריסים בשחור או בחום, כך ניתן לקבל את אפקט המסקרה במלואו ללא התעסקות יומיומית המתלווה לכך. 

  הסיכונים בהרמת ריסים

  הסיכונים העיקריים בטיפול הרמת ריסים הוא תגובה אלרגית לחומרים בהם משתמשים בטיפול, נשים הרגישות לאמוניה צריכות להימנע מצביעה של הריסים בסיום התהליך. לרוב מטפלות אשר עברו קורס הרמת ריסים מכירות את הסכנות ואת דרכי הטיפול.

  כמו כן, במקרים בהם הטיפול אינו מבוצע על ידי איש מקצוע מנוסה, קיים חשש מהתפתחות של דלקת עיניים או פגיעה בריסים הטבעיים. זאת מאחר וקיימת חשיבות רבה לסטריליות ולניקיון של סביבת העבודה, לכמות החומר, לסוג החומר ולבחירת התבניות הנכונות לצורך סלסול הריס ויצירת המראה המורם. 

  חשוב מאוד לבחור את מעצבת הריסים בקפידה על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר לשביעות רצונכם ולהימנע מסיכונים מיותרים ככל הניתן.

  למי לא מומלץ לעשות הרמת ריסים

  נשים הסובלות מדלקת פעילה בעיניים או הרפס בשפתיים לא יכולות לבצע את הטיפול. מומלץ להמתין כשבוע לאחר סיום הטיפול ורק לאחר מכן לבצע הרמת ריסים.

  לגבי נשים הריוניות אין המלצה גורפת בעניין, אך מומלץ לשקול את הנושא בכובד ראש מאחר והחומרים המשמשים את מעצבות הריסים אינם מאושרים על ידי משרד הבריאות. בנוסף לכך השינויים ההורמונליים המתרחשים בגוף יכולים להשפיע לרעה על תוצאות הטיפול.

  תחום הריסים הוא תחום שאינו מוסדר בישראל, למרות הביקוש בקרב נשים לטיפולי ריסים שונים, טרם הוסדר נושא החומרים והדבק באופן רשמי אל מול הרשויות והגורמים הרלוונטיים. למרות שבמדינות אירופה וארה״ב חומרים רבים קיבלו את האישורים הדרושים, החומרים המיוצרים בארץ הם לא בהכרח זהים מבחינת ההרכב הכימי. ולכן קיים סיכון לתגובה אלרגית או לפיתוח רגישות כלשהי לאחד מהחומרים.

  במידה וידועה רגישות לחומרי צבע, יש להימנע מצביעת הריסים בסיום התהליך. מומלץ לבדוק עם מעצבת הריסים כי שלב הצביעה הוא שלב נפרד ואינו מגיע באופן מובנה כחלק משלב קריטי כלשהו בתהליך.  

  האם הרמת ריסים פוגעת בריסים הטבעיים?

  מאחר והרמת ריסים ידועה גם ביכולות שלה לתרום לשיקום ריסים פגועות, אין כל חשש מפגיעה בריסים הטבעיים כל עוד הטיפול מבוצע על ידי איש מקצוע מנוסה אשר שולט בכמות החומר, סוג החומר וטכניקת העבודה. בדיוק כמו שספורט תורם לבריאות הגוף, כל עוד מבצעים את תרגילי הכושר בצורה נכונה.

  חלק מהחומרים עליהם מבוסס הטיפול מכילים קרטין אשר מזין את האזור שמסביב לריסים בויטמינים וחומרים חיוניים ומחזק את הריסים. כמו כן, מאחר והטיפול מבטל את השימוש במסקרה אין התעסקות יומיומית של מריחה ושפשוף של העיניים, כך נמנעת תלישה ושבירה של ריסים כתוצאה מהסרת איפור שאינה מתבצעת בצורה עדינה.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  כאמא ל- 2 וכמנהלת עסק עצמאי, שגרת הבוקר שלי עמוסה ולא משאירה לי דקה אחת מיותרת. למזלי גיליתי את עולם האיפור הקבוע שהפך לפתרון המושלם בשבילי. באתר הזה אני אחלוק איתך את כל מה שלמדתי עם השנים על כל מה שקשור בנושא. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   לשיחת ייעוץ השאירי פרטים:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   טיפולים שיכולים לעניין אותך