איפור קבוע להדגשת שפתיים

סוג האיפור הנפוץ והפופולרי ביותר בקרב נשים הוא איפור שפתיים. כבר אלפי שנים שאיפור השפתיים משמש נשים להדגשת הנשיות והיופי שלהן. כאשר השפתיים שלנו הן אחד האיברים המזוהים ביותר עם אהבה ותשוקה נשים רבות מחליטות לטפח ולשדרג אותן.

חלק מהנשים עושות זאת בעזרת מריחה של אודמים בגוונים שונים, על מנת לשמר את הגוון לאורך היום הן צריכות לבצע מריחות ותיקונים מדיי כמה שעות בעיקר לאחר פעולות כמו אכילה ושתייה. חלק מהנשים בוחרות להשתמש באודמים עמידים שמחזיקים זמן רב יותר על השפתיים, אך פעמים רבות אודמים עמידים יוצרים יובש כבד בשפתיים ואף מתקלפים בצורה לא אחידה במהלך היום. החדשות הטובות הן, שיש פתרון!

הפתרון המושלם לנשים שמאסו בהתעסקות היומיומית במריחה של אודמים, חיפוש אחר אודמים עמידים שאינם מייבשים ואף נשים הסובלות מא-סימטריה או משפתיים חיוורות/כהות מדיי הוא הדגשת שפתיים באיפור קבוע.

מה זה הדגשת שפתיים בעזרת איפור קבוע

YouTube video

הדגשת שפתיים הוא אחד הטיפולים שמתבצעים במסגרת האיפור הקבוע. כאשר מטרתו העיקרית היא ליצור קווי מתאר ברורים ומוגדרים לשפתיים שלנו בגבולות הטבעיים. האיפור הקבוע מתבצע על ידי מכשיר חשמלי דמוי עט (אותו המכשיר שמשמש לצורך איפור קבוע בגבות) עליו מחוברת מחט דקיקה שמחדירה את פיגמנט הצבע אל מתחת לשכבת העור שלנו בצורה של פיקסלים.

הדגשת השפתיים מתבצעת בשתי שיטות עיקריות, כאשר ההבדל העיקרי בין השתיים הוא טכניקת העבודה:

  1. מראה אודם – השפתיים מקבלות מראה מודגש ואטום של הגוון הנבחר, נראה כאילו השפתיים מרוחות באודם. טכניקת העבודה מתבססת על ידי פיזור צפוף של הפיגמנט.
  2. מראה אקוורל– מה שנקרא גם מראה לובלו, מתקבל מראה של גוון צבע עדין. כאילו השפתיים נמרחו בלובלו. טכניקת העבודה מבוססת על פיזור מרווח של הפיגמנט והיא מתבצעת ללא הגדרת גבולות לשפתיים (ללא קו תוחם) על מנת לשמור על מראה טבעי ועדין עד כמה שניתן.
  3. אומברה – משחקי צבע הנעשים בשילוב של שני גוונים, השיטה יוצרת מעברי צבע המדמים מעבר מאור לצל, כאשר הגוון הכהה מיושם באזורים הכהים יותר בשפתיים, מאזור המסגרת כלפי פנים השפה והגוון הבהיר יותר באזור מרכז השפה. הדבר מעניק עומק לשפתיים ויוצר מראה מיוחד.
  4. תוחם – שיטה בה יוצרים רק קו תוחם מסביב לשפתיים ללא החדרת פיגמנט לשפתיים עצמן. מתקבל מראה של תוחם בלבד. זוהי שיטה מיושנת שהייתה מקובלת בשנות ה – 90, כיום כבר כמעט ולא מבצעים אותה, אלא אם כן במקביל מתבצעת הדגשת שפתיים, כך שבסיום הטיפול מתקבל מראה הרמוני יותר.

סגנון העבודה מתבצע בהתאם להעדפה האישית של המטופלת ובהתאם לתוצאה אותה היא רוצה להשיג.

מה המחיר של איפור קבוע הדגשת שפתיים

עלות איפור קבוע להדגשת שפתיים נעה בין 1,500₪ – 3,000₪. המחיר משתנה בהתאם לאזור בארץ, כאשר לרוב באזור המרכז המחירים גבוהים יותר ובהתאם לרמת המיומנות והמקצועיות של מעצבת השפתיים. המחיר כולל את שני שלבי הטיפול.

איך מתבצעת הדגשת שפתיים

הדגשת שפתיים הוא טיפול המורכב משני שלבים בהפרש של חודש וחצי האחד מהשני. כאשר מטרת הטיפול השני הוא לחזק את הגוון ולתקן אסימטריות במידת הצורך לאחר תקופת ההחלמה הראשונית.

בשלב הראשון כמו תחילתו של כל איפור קבוע, תחילה יש למלא הצהרת בריאות ולעדכן את בעלת המקצוע במצב הבריאותי.

בשלב השני, מתבצעת מריחה של אלחוש מקומי על השפתיים, לאחר כ-20 דקות המתנה מעצבת השפתיים משרטטת את המסגרת של השפתיים בעזרת עיפרון אדום וצובעת את האזור שמחוץ לגבולות העיפרון בצבע לבן על מנת ליצור הדגשה והפרדה ברורה ככל האפשר. חשוב מאוד לשרטט את גבולות השפה בהתאם לגבולות הטבעיים. לא ניתן להגדיל את השפתיים על ידי שרטוט גבולות רחוקים יותר מאחר וקיימים הבדלים משמעותיים בתכונות העור של השפתיים לבין העור שמסביבו, זליגה מחוץ לגבולות תיצור מראה מרוח ולא מחמיא.

בשלב השלישי מעצבת השפתיים בוחנת את השרטוט ומוודאת כי הוא בוצע בצורה טובה וסימטרית, במידת הצורך מתבצעים תיקונים בשרטוט.

לאחר מכן מעצבת השפתיים בוחרת את הפיגמנט המתאים ללקוחה. חשוב מאוד שלמעצבת השפתיים יהיה ידע רחב בתורת הצבעים. באופן כללי עולם הצבעים מתחלק לשתי קטגוריות: צבעים קרים וצבעים חמים.

YouTube video

נשים בעלות עור קר (לרוב אלו נשים בהירות עור) לא יוכלו לבחור בגוונים קרים, מאחר והתוצאה שתתקבל תהיה שפתיים בגוונים של סגול וכחול. לעומת זאת נשים בעלות עור חם יכולות לבחור בכל גוון שהן רוצות, אך לעיתים לנשים כהות נדרש לבצע נטרול של השפתיים לפני החדרת הפיגמנט. זאת כדי לנטרל את הכהויות הקיימות ולאפשר לגוון להיתפס טוב יותר.

הניטרול מתבצע על ידי גוונים מיוחדים המתאימים לניטרול אותם בוחרים בהתאם לגוון השפתיים של הלקוחה.

דבר נוסף שחשוב לא פחות הוא היכולת של מעצבת השפתיים להמליץ ולכוון את הלקוחה אל הגוון הנכון עבורה. לא תמיד הגוון האהוב שבו את משתמש הוא בהכרח הגוון הנכון עבורך. 

בשלב הרביעי מתחילה עבודת המילוי של הפיגמנט. בעזרת מכשיר חשמלי דמוי עט הפיגמנט מוחדר אל השפתיים בעזרת מחט דקיקה מאוד שנכנסת ויוצאת במהירות. ככל שרוצים לקבל גוון בולט יותר, כך המחט חודרת בצפיפות גבוהה יותר. מספר המעברים בטיפול הוא לרוב בין 2- 3 מעברים של פיגמנט. בהתאם לאופן שבו העור מקבל את הגוון הנבחר. במידה ויש צורך במעבר נוסף על מנת לבצע הדגשה נוספת של הגוון מעצבת השפתיים תבצע מעבר נוסף.

בסיום הטיפול מעצבת השפתיים מורחת משחה מרגיעה על השפתיים. התוצאה נראית מיד בסיום הטיפול. לאחר כחודש וחצי מיום הטיפול הלקוחה חוזרת לשלב השני של הטיפול לצורך הדגשה נוספת ותיקונים במידת הצורך.

כמה זמן לוקח טיפול הדגשת שפתיים 

הטיפול הראשון של הדגשת שפתיים לוקח בין שעתיים וחצי לשלוש שעות, והוא כולל בתוכו את כל השלבים החל מהצהרת הבריאות והשרטוט של גבולות השפה ועד למילוי הסופי. החלק השני של הטיפול לאחר חודש וחצי לוקח כשעה וחצי בלבד. זאת מאחר ואין צורך במילוי הצהרת בריאות ובשרטוט נוסף.

הכנת השפתיים לפני טיפול איפור קבוע

באופן כללי אין הוראות מיוחדות לפני הטיפול. אך מומלץ מאוד להתחיל במריחות של וזלין על השפתיים כיומיים לפני הטיפול, זאת כדי להגיע לטיפול עם שפתיים חלקות ככל הניתן ללא יובש וסדקים שעלולים לפגוע בתוצאה וליצור פציעה של השפתיים. 

נשים שהיה להן הרפס יש לבקש תרופות במרשם מרופא המשפחה על מנת למנוע התפרצות של הרפס לאחר הטיפול.

החלמה מטיפול הדגשת שפתיים

ביום הטיפול מומלץ להימנע משתייה חמה וממזונות חמים היוצרים מגע עם השפתיים.

לאחר הטיפול תיתכן נפיחות של השפתיים ואדמומיות באזור. נשים רבות מעידות על תחושת יובש בימים שלאחר הטיפול. ניתן לרכוש קרמים מיוחדים המיועדים לטיפול בשפתיים בחברות הקוסמטיקה השונות או להשתמש בוזלין טבעי על מנת להקל על התחושה.

חשוב מאוד לא לקלף את השפתיים עם השיניים או עם הידיים, הניחו להן להתקלף באופן טבעי.

תהליך ההחלמה והקילוף לוקח כשבוע וחצי, במהלכו השפתיים מתקלפות והגוון הראשוני מתבהר. אל דאגה, בדיוק בגלל זה מתבצע החלק השני של הטיפול (לאחר כחודש וחצי) שבו מתבצעת הדגשה חוזרת של הגוון .

האם הדגשת שפתיים כואבת?

למרות שהדעה הרווחת בציבור היא כי מדובר בטיפול כואב, לא כך הדבר.

ראשית הטיפול עצמו מתבצע על השכבה העליונה של העור ואין חדירה לשכבות העמוקות של העור כמו שקורה בקעקוע. לכן התחושה היא של מאין שריטות קטנות על העור. יחד עם זאת לפני הטיפול מתבצע אלחוש של המקום שברוב המקרים הופך את התהליך לידידותי מאוד.

חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים על מנת להבטיח כי הטיפול יתבצע בצורה נכונה ללא פגיעה בשפתיים. מעצבת השפתיים חייבת לדעת כיצד לעבוד בצורה נכונה על מנת למנוע חדירה עמוקה מדיי ופציעה מיותרת. כמו כן, ישנה חשיבות למכשור ולחומרים שבהם היא משתמשת, פיגמנטים איכותיים מרכיבים טבעיים על בסיס צמחים עדיפים על פני פיגמנטים המכילים מתכות וכימיקלים מזיקים שפוגעים בעור ובבריאות שלנו בטווח הארוך.

גם למכונה וליד המקצועית של המעצבת יש השפעה על רמת הכאב, מאחר וככל שהעבודה תתבצע באופן מקצועי יותר כך ידרשו פחות תיקונים, מעברים ובאופן כללי פחות זמן על שולחן הטיפולים.

למי כדאי לעבור הדגשת שפתיים

הדגשת שפתיים פותרת בעיות רבות עבור נשים ועבור גברים כאחד. נשים וגברים בכל הגילאים מעוניינים להראות ולהרגיש טוב יותר במהלך חייהם מבלי להשתעבד לפתרונות זמניים. השפתיים הן חלק משמעותי מאוד בפנינו וחוסר שביעות ממראה השפתיים שלנו עלול להוביל לפגיעה באיכות החיים ובביטחון העצמי שלנו.

הדגשת שפתיים לגברים

גברים רבים החלו לבקש לעבור את טיפול הדגשת השפתיים לצורך ניטרול שפתיים כהות במיוחד כתוצאה מגנטיקה או היפר פיגמנטציה שנוצרה כתוצאה נזקים סביבתיים כמו עישון. הטיפול לגברים מתבצע באופן מעט שונה כאשר כולו מתבסס על פעולת הניטרול. הניטרול מתבצע בעזרת גוונים מיוחדים המיועדים לנטרול ולרוב הם בעלי גוונים עדינים של אפרסק, ורדרד וכו׳ שמותאמים לדמות צבע שפתיים בריא וטבעי בהתאם לגוון העור הטבעי. 

הדגשת שפתיים לנשים מבוגרות

נשים מבוגרות בדרך כלל סובלות מטשטוש של קווי המתאר של השפתיים, בעקבות איבוד הנפח והאלסטיות של העור שמתרחשת באופן טבעי כחלק מתהליך ההזדקנות, נשים מבוגרות שרוצות להחזיר את קווי המתאר ולעצב אותן מחדש בוחרות בהדגשת שפתיים. הטיפול מעניק להן גוון קבוע לשפתיים ופותר אותן מההתעסקות היומיומית במריחה של אודם, שעלולה להיות מאתגרת במיוחד בשפתיים א סימטריות ללא גבולות ברורים. ומעניקה להן מראה שפתיים מושלם שגורם למראה צעיר ורענן יותר.

נשים צעירות

  • נשים שעברו מילוי שפתיים ורוצות להדגיש אותן עם גוון צבע למראה מודגש ומושך יותר.
  • נשים שמתקשות למרוח אודם בצורה אחידה והן רוצות פתרון קבוע שמקצר את התארגנות הבוקר שלהן.
  • נשים הסובלות מצלקות ואסימטריות בשפתיים ורוצות לטשטש את הפגמים באופן קבוע מבלי לדאוג להיתפס בלי אודם.
  • נשים שלא רוצות להתאפר כל יום או לדאוג לתיקונים של אודם במהלך היום.

מי לא יכול לעבור הדגשת שפתיים

נשים בהריון, נשים עם הרפס פעיל בשפתיים לא יוכלו לבצע את הטיפול. נשים סוכרתיות או נשים הנוטלות תרופות נוגדי קרישה יש להיוועץ עם רופא לפני הטיפול ולהגיע עם אישור רפואי. נשים הנוטלות תרופות נוגדי קרישה ידרשו להפסיק את הטיפול התרופתי יום לפני הטיפול. נשים שסבלו מהתפרצות הרפס בעבר, מומלץ מאוד לבקש מרופא המשפחה מרשם לכדורי זובירקס אותם יש לקחת כמה ימים לפני הטיפול על מנת למנוע התפרצות הרפס בעקבות הטראומה שנוצרת לשפתיים בזמן הטיפול.

ריטה פסחוב

כותבת המאמר: ריטה פסחוב

כאמא ל- 2 וכמנהלת עסק עצמאי, שגרת הבוקר שלי עמוסה ולא משאירה לי דקה אחת מיותרת. למזלי גיליתי את עולם האיפור הקבוע שהפך לפתרון המושלם בשבילי. באתר הזה אני אחלוק איתך את כל מה שלמדתי עם השנים על כל מה שקשור בנושא. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולים שיכולים לעניין אותך