הסרת איפור קבוע

הסרת איפור קבוע הוא תהליך שבו מסירים איפור קבוע כושל או איפור קבוע ישן שבוצע בטכניקה ישנה. יש להסיר את הפיגמנט על מנת לבצע את הטיפול מחדש בטכניקות עדכניות ומחמיאות יותר. פעמים רבות שימוש בפיגמנטים לא איכותיים או עבודה שאינה מקצועית יוצרת גבות כחולות או אדומות, במקרים אלו יש לבצע הסרה לפני שמבצעים טיפול מחדש.

כמה עולה הסרת איפור קבוע?

טווח המחירים של הסרת איפור קבוע נע בין 300 – 500 ש״ח לטיפול, כאשר אין אפשרות לדעת כמה טיפולים ידרשו. המחיר זהה בין שתי שיטות ההסרה.

שיטות להסרת איפור קבוע

YouTube video

קיימות 2 שיטות בהן מתבצעת הסרת איפור קבוע:

הסרת איפור קבוע בלייזר

בשלב הראשון יש למלא הצהרת בריאות, במידה וקיימת בעיה רפואית כלשהי חובה לפנות להתייעצות עם רופא טרם תחילת הטיפול ולהגיע עם אישור רפואי.

הסרת איפור מתבצעת על ידי סדרה של טיפולי לייזר. קרן לייזר המכוונת לאזור מפרקת את הפיגמנט ישירות בתוך העור ועודפי הפיגמנט מופרשים החוצה דרך מחזור הדם. בעזרת הלייזר ניתן לבצע הסרה של איפור קבוע באזור הגבות והשפתיים אך לא מומלץ לבצע אותו באזור העיניים. הטיפול אורך כ 5 דקות בלבד כאשר המטופלת שוכבת על גבה בעיניים עצומות ומרכיבה משקפיים מיוחדים.

תהליך החלמה: תהליך ההחלמה הוא דיי פשוט, מאחר והפיגמנט נפלט מתוך הגוף דרך מחזור הדם. ייתכן ותהיה נפיחות ואדמומיות לאחר הטיפול. בסיום הטיפול יש להקפיד על מריחת משחת ביאפין ולהימנע מחשיפה לשמש ומשימוש בתכשירים קוסמטיים למשך מספר ימים. במידה ויש נפיחות משמעותית ניתן לעשות קומפרסים קרים על מנת לכווץ את כלי הדם.

זמן ההמתנה בין טיפול אחד לשני הוא מינימום חודש. מאחר ויש לאפשר לעור לחזור לגמישות ולמרקם המקורי שלו לפני טיפול נוסף.

הסרת איפור קבוע ברימבור

גם בשיטה זו יש קודם כל למלא הצהרת בריאות ובמקרה הצורך להיוועץ עם רופא.

הסרת איפור קבוע ברימובר היא הסרה שמתבצעת על ידי החדרה של חומצות/ מלחים לתוך העור. התהליך מתבצע בעזרת מכשור חשמלי או ידני, במהלכו מתבצעת החדרה של חומצה לעור והיא שולפת את הצבע החוצה ישירות מתוך העור (לעומת הלייזר שמפרק את הפיגמנט בתוך הגוף).

התהליך הוא בעצם פציעה מבוקרת של העור על ידי דקירות קטנות במחט דקיקה. את ההסרה ברמובר ניתן לבצע על כל אזור בפנים כולל איזור העיניים, אך יש להקפיד לבחור באיש מקצוע מיומן ומקצועי לביצוע העבודה.

ההחלמה ברמובר היא החלמה ארוכה יותר מאחר ובסיום הטיפול נוצר גלד- פצע בעור שצריך להחלים. הפיגמנט יוצא החוצה מתוך העור כבר בזמן הטיפול. יש להמתין חודשיים בין טיפול אחד לשני על מנת לאפשר לעור החלמה מלאה. הטיפול אורך כ 10 דקות ומבוצע בשכיבה בעיניים עצומות.

בסיום הטיפול יש להמתין עד להחלמה מלאה של הגלד ולאחר מכן למרוח במשך מספר ימים נוספים משחת בפנטן פלוס. מומלץ להשתמש במסכות דבש מלכות הידועות בתכונותיהן המרפאות. 

מה עדיף לייזר או רמובר?

שתי האפשרויות מבצעות הסרת איפור קבוע בצורה יעילה. ההבדל לרוב טמון בשיטת העבודה של המכון, מאחר ומכשיר הלייזר כרוך בעלויות גבוהות יחסית לא כל מכוני הקוסמטיקה מחזיקים בו. למרות שהלייזר הוא טיפול יעיל עם זמן החלמה קצר יותר, לא תמיד הוא יכול להתמודד עם כל פיגמנט.

הלייזר מזהה צבע והוא אינו מסוגל לקלוט פיגמנט בצבעי סקין. נשים שבוצעה להן החדרה של פיגמנט בצבע גוף על מנת לטשטש כשלים ופגמים באיפור הקבוע, לא יוכלו לעבור הסרה בלייזר, מכיוון שהלייזר לא מסוגל לזהות את הגוון. מקרים נוספים המחייבים שימוש ברמובר הוא כאשר הפיגמנט מכיל לכה. במקרים כאלה הלייזר לא יצליח לפרק אותו.

לא ניתן לזהות מראש האם הפיגמנט הקיים הוא פיגמנט עמיד בפני לייזר, ברוב המקרים מזהים זאת רק במהלך הטיפול.

כמה טיפולים צריך לעשות כדי להסיר איפור קבוע

אין אפשרות לדעת מראש כמה טיפולים ידרשו לצורך הסרה מלאה של הפיגמנט. מאחר וזה תלוי בסוג הפיגמנט, בדחיסות שלו ובעומק אליו הוא הוחדר. מיד לאחר הטיפול הראשון ניתן לראות את דהיית הפיגמנט, בזמן ההחלמה הפיגמנט עלול לדהות עוד אך בהכרח יש להגיע לטיפול שני.

לאחר הטיפול השני בוחנים את כמות הפיגמנט שנותרה בעור ולפיכך מחליטים האם יש צורך בטיפולים נוספים. חלק מהמכונים מבקשים מהמטופלת לשלוח תמונה עדכנית של האזור במהלך תקופת ההחלמה על מנת לבחון את המצב ולתאם טיפול נוסף במידת הצורך.

האם ניתן להסיר איפור קבוע ביום אחד

לעיתים ניתן לשמוע על מקומות המציעים הסרת איפור קבוע בטיפול אחד בלבד. באופן כללי הדבר אינו אפשרי, אלא אם כן הטיפול מתבצע באופן אגרסיבי במיוחד שעלול לפגוע ולצלק את העור לצמיתות.

לא משנה באיזה שיטה להסרת איפור המקום עובד, העור שלנו הוא רקמה חיה שצריכה להחלים ולחזור למצבה הקודם בין הטיפולים. עלינו להקפיד על פציעה מבוקרת של העור ויציאה הדרגתית של הפיגמנט על מנת לשמור על העור מנזקים ארוכי טווח. 

חשוב מאוד לא להתפתות להבטחות שונות ולבחור במקום מקצועי שבראש ובראשונה דואג לבריאות המטופלות.

ריטה פסחוב

כותבת המאמר: ריטה פסחוב

כאמא ל- 2 וכמנהלת עסק עצמאי, שגרת הבוקר שלי עמוסה ולא משאירה לי דקה אחת מיותרת. למזלי גיליתי את עולם האיפור הקבוע שהפך לפתרון המושלם בשבילי. באתר הזה אני אחלוק איתך את כל מה שלמדתי עם השנים על כל מה שקשור בנושא. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולים שיכולים לעניין אותך