הצללת גבות בשיטת הפודרה

הצללת גבות המוכרת גם בשם שיטת הפודרה היא אחת משיטות האיפור הקבוע שבעזרתן מעצבים וממלאים גבות דלילות ודקות. להבדיל משיטת ההצללה של פעם בה היו יוצרים לגבות מראה של בלוק גס וכהה שיטת הפודרה מתבצעת על ידי הצללה עדינה ואוורירית המקנה מראה טבעי ועדין יותר לגבות.

  לשיחת ייעוץ השאירי פרטים או התקשרי: 055-432-1126

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  את שיטת הפודרה ניתן לדמות לאיפור גבות בעזרת צללית, כפי שצללית האיפור מטשטשת וממלאה בעדינות אזורים דלילים וקרחות, כך עושה גם שיטת הפודרה. אלא ששיטת הפודרה מעניקה פתרון ארון טווח ומשחררת מהתעסקות יומיומית באיפור ומילוי הגבות.

  כמה עולה הצללת גבות בשיטת הפודרה

  המחיר של הצללת גבות בשיטת הפודרה נע בין 1,500 ל- 3,500 ש״ח, המחיר משתנה בהתאם למעצבת הגבות וכמו כן גם לאזור בארץ. כאשר ככל שמתקרבים יותר למרכז הארץ כך המחיר עולה בהתאמה. 

  בנוסף לכך ברוב הפעמים מעצבות גבות אשר מקפידות על השתתפות בהשתלמויות וקורסים על מנת לשפר כל הזמן את החומרים ואת טכניקות העבודה, יידרשו מחיר גבוה יותר עבור הידע והניסיון המקצועי שהן רוכשות עבור הלקוחות שלהן.

  לעיתים עלות הטיפול השני שמתבצע כשנה עד שנה וחצי לאחר הטיפול הראשון יהיה נמוך יותר, זאת בהתאם למצב הקיים של הגבות באותו זמן נתון, ככל שהמצב הקיים יהיה טוב יותר כך התיקון יהיה פשוט וזול יותר.

  תהליך הצללת גבות בשיטת הפודרה

  YouTube video

  טיפול הצללת גבות מתבצע בשני טיפולים שונים, כאשר הטיפול השני מתרחש כחודש וחצי לאחר הטיפול הראשון.

  בשלב הראשון יש למלא הצהרת בריאות על מנת לוודא כי המטופלת כשירה מבחינה בריאותית לביצוע הטיפול. חשוב לשתף את מעצבת הגבות בכל פרט אודות המצב הבריאותי וההיסטוריה הרפואית על מנת שתוכל להתאים עבורכן את הטיפול הנכון עבורכן בלי סיכונים מיותרים.

  מי לא יכולה לעבור טיפול הצללת גבות?

  • נשים הריוניות לא יוכלו לעבור את הטיפול מכמה סיבות. הסיבה העיקרית היא הסיכון הקיים לפיתוח זיהום או תגובה אלרגית לאחד מהחומרים. תגובות אלה ידרשו טיפולים תרופתיים ומומלץ מאוד להימנע ולא לקחת סיכונים מיותרים בתקופת ההריון. גם אם ביצעתן את הטיפול בעבר ללא שום תופעות לוואי, בהריון הגוף יכול להגיב אחרת ובאופן לא צפוי. בנוסף, הריון הוא תקופה של חוסר איזון הורמונלי, כך שגם התוצאות עצמן עלולות להיות מושפעות לרעה כתוצאה מכך.
  • אנשים בעלי מחלות רקע או אנשים הנוטלים תרופות נדרשים להביא אישור רפואי לביצוע הטיפול. אין להסתמך על חוות דעתם של מעצבי הגבות אלא על רופא מוסמך בלבד.
  • נשים עם עור מגורה כתוצאה משיזוף או כתוצאה מטיפולים קוסמטיים המכילים רטינול מומלץ מאוד שלא לבצע את הטיפול. עור אדמומי ומגורה הנמצא בשלבי התחדשות וחילוף של תאים, משפיע מאוד על התוצאה המתקבלת ויקצר אותה באופן משמעותי.

  השלב השני בתהליך הצללת גבות הוא בחינת הגבות הטבעיות, הצורה הקיימת ואופן צמיחת השערות. מתבצע תאום ציפיות מול הלקוחה על מנת להבין את התוצאה אותה היא רוצה להשיג ובהתאם לכך לתכנן את ההליך הקוסמטי.

  בשלב השלישי מתבצעת מדידה של הגבות, סימון המסגרת של הגבות החדשות לצורך יצירת הדמייה. הלקוחה בוחנת האם צורת הגבות, מיקומן ועוביין הם לשביעות רצונה. לאחר אישור ההדמיה מעצבת הגבות מתחילה בטיפול.

  בשלב הרביעי מתבצעת הכנת הדיו, חשוב מאוד שהפיגמנט יהיה בגוון תואם לצבע הטבעי של שערות הגבה. על מנת שהתוצאה תשמר לאורך זמן ותראה טבעית עד כמה שניתן חשוב מאוד להתאים את הגוון הנכון. לא ניתן להשתמש בגוון כהה או בהיר יותר מהגוון הטבעי. בנוסף יש לקחת בחשבון גם את גוון העור של הלקוחה, למשל לנשים בעלות עור כהה יש להוסיף מנטרל צבע אפור על מנת לקבל גוון חום טבעי.

  בשלב החמישי מתבצע הטיפול עצמו הנעשה על ידי מכשיר חשמלי עם מחטים דקיקות ללא חדירה אל שכבת העור העמוקה. ההצללה אינה נעשית בצורה אחידה לאורך כל הגבה על מנת להקנות מראה טבעי עד כמה שניתן. בראש הגבה מתבצע פיזור עדין של הפיגמנט אשר מתכהה לקראת אמצע ועד לסוף הגבה. המראה הסופי שמתקבל הוא אוורירי במיוחד ואינו אטום.

  לאחר כחודש וחצי מהטיפול הראשון יש להגיע לחלקו השני של הטיפול אשר מטרתו היא לתקן ולחזק אזורים שונים בגבות, אזורים בהם הפיגמנט אינו התקבע בצורה מספקת, אזורים בהם נותרו קרחות, צורה לא אחידה בין הגבות וכו׳. כל אלה עוברים תיקון בטיפול השני על מנת להגיע לתוצאה האופטימלית.

  תמונות של הצללת גבות בשיטת הפודרה

  הצללת גבות בשיטת הפודרה
  צילום: סי אמסלם
  הצללת גבות בשיטת הפודרה
  צילום: סי אמסלם
  הצללת גבות בשיטת הפודרה
  צילום: סי אמסלם
  הצללת גבות בשיטת הפודרה
  צילום: סי אמסלם
  הצללת גבות בשיטת הפודרה
  צילום: סי אמסלם

  הכנות לקראת טיפול הצללת גבות

  לפני התחלת טיפול בשיטת הפודרה ישנם כמה דברים שחשוב להימנע מהם:

  • להימנע מעיצוב גבות
  • להימנע משיזוף מלאכותי בהתזה או מיטות שיזוף
  • להימנע מחשיפה מרובה לשמש 
  • להימנע משתיית אלכוהול ביום הטיפול
  • להימנע משימוש בתכשירים המעודדים קילוף של העור כשבוע לפני הטיפול

  תחזוקה לאחר עיצוב גבות בשיטת הפודרה

  כארבעה ימים לאחר הטיפול נוצרת התכהות של הפיגמנט ומתקבל גוון כהה יותר לגבות, אך אין  שום סיבה לדאגה מאחר וזהו חלק תקין מתהליך ההחלמה. במהלך 7-14 ימים מהטיפול העור מחלים והפיגמנט מתקבע באופן סופי, לכן לאחר התקלפות העור מתקבל צבע הגבות הקבוע.

  במהלך הימים הראשונים שלאחר הטיפול יש להקפיד על כמה דברים על מנת לא לפגוע בתוצאות הטיפול:

  • יש להימנע ממריחה של קרמים למשך שבועיים
  • יש להימנע מהרטבת האזור למשך יומיים ולאחר מכן להימנע משטיפה של האזור בסבון.
  • לא להיכנס לבריכות 
  • להימנע מחשיפה לשמש
  • להימנע מפעילות גופנית מאומצת
  • להימנע משפשוף האזור

  היתרונות של הצללת גבות

  YouTube video

  היתרון המשמעותי ביותר של השיטה, הוא היכולת למלא גבות דלילות וגבות הסובלות מקרחות או צלקות בצורה טבעית ועדינה לחלוטין. שיטת הפודרה מאפשרת לעצב כל סוג של גבות והיא מתאימה לכל סוגי העור. השיטה מותאמת במיוחד לאקלים הישראלי ולנשים הנוטות לעור שומני ולהזעה בחודשי הקיץ והיא נחשבת לשיטה היציבה ביותר.

  השיטה מאפשרת לנשים שאוהבות את המראה הטבעי והמלא שלרוב מושג בעזרת צלליות איפור ייעודיות לגבות, להשתחרר משגרת בוקר מייגעת הכוללת איפור ועיצוב גבות.

  נשים אלו יכולות ליהנות ממראה גבות מלא ומעוצב במשך כל שעות היום ללא חשש ממריחה וירידה של הצללית במהלך היום בעקבות מזג אוויר חם או מגע עם מים בים או בבריכה. כמו כן הטיפול אינו כרוך בכאב.

  האם הצללת גבות מותרת לפי הדת?

  בדיוק כמו כל שיטות האיפור הקבוע, אין מדובר בקעקוע. הפיגמנט אינו מוחדר לשכבות העמוקות של העור ולכן הוא גם דוהה עם הזמן ונעלם לחלוטין לאחר כשנתיים. רבנים רבים נותנים היתר לנשים דתיות לבצע את טיפול הצללת גבות.

  כמה זמן מחזיקה הצללת גבות

  הצללת גבות מחזיקה בין שנה לשנתיים. תלוי בסוג העור ובאורח החיים של המטופלת. במידה אורח החיים כולל שגרת טיפוח קבועה המבוססת על חומרים וטיפולים המעודדים חילוף תאים כך הצללת הגבות תחזיר זמן קצר יותר. בנוסף לכך חשיפה ממושכת לשמש, שפשוף של הגבות או תרופות שונות עלולות גם כן להשפיע על הזמן של התוצאה.

  במהלך הזמן מתבצע תהליך טבעי של חילוף התאים של עורנו ולכן עם הזמן ניתן להבחין בדהייה של הפיגמנט. ברוב המקרים יש לבצע חיזוק של הפיגמנט לאחר כשנה. לאחר כשנתיים ההצללה דוהה ונעלמת לחלוטין.

  שיטת הפודרה או מיקרושיידינג

  שיטת הפודרה הנקראת גם הצללת גבות והמיקרושיידינג הם שני מושגים המתארים את אותה השיטה. בדיוק כמו שיטת השערה ומיקרובליידינג שהם למעשה אותו הדבר.

  ההבדל בין הצללת גבות לבין מיקרושיידינג הוא טכניקת העבודה. מיקרושיידינג היא טכניקה ידנית המתבצעת על ידי מכשיר עליו מולבשים מחטים זעירות, בעזרת המחטים הפיגמנט מוחדר מתחת לשכבת העור בצורה של נקודות רבות ויוצר אפקט של הצללה באזורים השונים בגבה. שיטת הפודרה משיגה את אותה התוצאה אך מבוצעת בעזרת מכשור חשמלי. 

  מה עדיף שיטה חשמלית או ידנית?

  YouTube video

  ראשית, תמיד מומלץ שמעצבת הגבות תתמחה בשתי השיטות, רק כך היא באמת תוכל להתאים ללקוחותיה את הטיפול הנכון להן. השיטות הידניות משמשות בעיקר מטופלות בעלות עור דחוס ועבה, עבורן ניתן להשיג תוצאה טובה יותר בעזרת מכשור ידני.

  מכשור ידני מאפשר שליטה מלאה בעומק הפציעה והחדרת הפיגמנט. במידה ומדובר במעצבת גבות לא מנוסה, הדבר הופך לחיסרון משמעותי, מאחר והסיכון לפצוע ולצלק את העור גדול מאוד, מספיק שמעצבת הגבות תחדור עמוק מדיי על מנת להשאיר את המטופלת פצועה ומצולקת. בנוסף קיים סיכון שפיגמנט מיותר ינזל אל תוך העור ויצור כתמים.

  מצד שני מעצבת גבות מיומנת ומקצועית יכולה לשלוט בגוונים ובעומקים, לבחור היכן ליצור פיגמנט עמוק ובולט יותר והיכן לבצע הצללה עדינה ורכה יותר ובכך לאפשר שליטה מלאה על התוצאה הסופית.

  המכשור החשמלי אומנם בעל סיכון נמוך יותר לפציעה אך הוא עדיין קיים. בשתי שיטות העבודה מעצבת הגבות צריכה לדייק בעומק החדירה של המחטים על מנת להימנע מפציעה ובכדי להשיג מראה גבות טבעי ומושלם. 

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  כאמא ל- 2 וכמנהלת עסק עצמאי, שגרת הבוקר שלי עמוסה ולא משאירה לי דקה אחת מיותרת. למזלי גיליתי את עולם האיפור הקבוע שהפך לפתרון המושלם בשבילי. באתר הזה אני אחלוק איתך את כל מה שלמדתי עם השנים על כל מה שקשור בנושא. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

   לשיחת ייעוץ השאירי פרטים או התקשרי: 055-432-1126

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   טיפולים שיכולים לעניין אותך